DOLAR 33,1040 0.08%
EURO 36,3233 0.29%
ALTIN 2.620,300,24
BITCOIN 2135078-1.58659%
Sakarya
37°

AÇIK

13:10

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş Gençlerle Buluştu

MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş Gençlerle Buluştu

ABONE OL
Mayıs 23, 2024 16:07
MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş Gençlerle Buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya il başkanı Oğuz Alkaş üniversiteli gençlerle bir araya gelerek bir sohbet programı gerçekleştirdi. İl teşkilatı ARGE ve Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen etkinliğe başta Sakarya Üniversitesi ve SUBU öğrencileri olmak üzere başka üniversitelerde okuyan öğrenciler katılım sağladı.

MHP NASIL BİR PARTİDİR?

Toplantının başında Milliyetçi Hareket Partisinin sadece bir siyasi parti olmadığını bunun çok daha ötesinde milli değerlerimizin korunması, milli çıkarlarımızın savunulması birlik ve beraberliğimizin güçlendirilmesine dair kurulmuş bir yapıyız ve kaynağımızı Türk töresinden ve milli kültürümüzden alıyoruz dedi. Bu bağlamda kurucu genel başkanımız Alparslan Türkeş’in başlattığı ve 1969 yılından 1997 yılına ve başbuğumuz sonrası Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin takip ettiği çizgimiz aynı doğrultuda geleceğe doğru uzanmaktadır ifadelerini kullandı.

EN GENÇ VE EN TECRÜBELİ PARTİ MHP’DİR

Milliyetçi Hareket Partisinin gençlere ve gençleşmeye çok önem verdiğini ifade eden il başkanı, meclisin en genç gurubunu biz oluşturuyoruz. Ben 38 yaşında il başkanı oldum, benden önceki il başkanlarımız daha da genç göreve gelmişlerdi. Büyük bir siyasi tecrübe ve devlet adamı aklıyla yönetilen genç bir partiyiz ifadelerini kullandı.

MECLİS ÖNERGLERİNDEKİ ALGI OYUNU

Gençlerden gelen MHP mecliste birtakım önergelere neden ret veriyor şeklindeki soruya önergeyi verenlerin tamamıyla algı peşinde olduklarını kendi vekillerinin dahi oy kullanmak için meclis salonuna gelmediklerini ifade eden il başkanı MHP kendi gündeminde ve Cumhur İttifakı ruhuna uygun şekilde milletimizin önem verdiği konularla ilgili gerek mecliste gerek kamuoyunda çalışmalarını yürütmektedir. Algı yapmak isteyenlerin oyununa gelmemiz mümkün değil dedi.

CEMAAT VE TARİKATLAR

Cemaat ve tarikat yapılanmaları ile ilgili gelen soruya 15 Temmuz bu yapıların milletimiz tarafından tekrar sorgulanmasına dair bir hayra vesile oldu. Namaz kılıyor, Kuran okuyor diye güvenilir sanılan birtakım gurupların maskesi düşmüştür. Ancak bu durumlardan yine en çok etkilenen kesimin dindar kesim olduğunu ifade eden il başkanı Alkaş, dinimize de devletimize de sahip çıkarak kötü amaç güden bir takım din maskeli yapılara müsaade etmeyeceğiz nitekim geçtiğimiz haftalarda devlet içinde operasyon yapmaya çalışan benzer yapılara anında müdahale edildiğini söyleyerek milletimiz rahat olsun dedi.

MÜLTECİLER KONUSUNU EN İYİ ÇALIŞAN PARTİYİZ

Mülteciler konusundan rahatsızlıkları olduğunu dile getiren öğrencilere kendisinin yüksek lisans tezinin göç sosyolojisi üzerine olduğunu ifade eden Oğuz Alkaş, göç olayları kontrol edilebilirse ülkelerin hayrına olur kontrolden çıkarsa felaketle sonuçlanabilir yorumunu yaptı. MHP’nin bu konuyu en ciddiye alan parti olduğunu ve akademik camiayla birlikte göç konusunda rapor hazırlayarak gerekli makamlarla paylaştığını ve ülkemizin sosyolojik ve demografik yapısını korumamız gerektiğinin bilincindeyiz dedi. Özellikle iç karışıklık içinde olan Suriye’den yaşanan göçlerle ilgili 15 Temmuz sebebiyle birtakım zafiyetler yaşanmış olsa da devletimiz şu an nerede kim var bütün bilgilere sahip ve şartlar oluştuğunda misafirlerimiz vatanlarına dönecektir nitekim 540 bin mülteci dönmüştür. Avrupa ülkelerinin mülteci konusunda samimiyetsiz politikalarını eleştiren il başkanı milletimiz başka milletlere benzemez biz mazlumları zalimlerin eline teslim edemeyiz dedi.

SOSYAL MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ

Sosyal medya ve dezenformasyon ile ilgili gelen bir soruya cevap veren il başkanı artan sosyal medya kullanımı ile bu mecra önemli ancak bir o kadar kontrolsüz bir güç haline gelmiştir, yanlış ellerin kontrolünde bir sosyal medya toplum için büyük yıkımlara sebep olabilir dedi. Geçen yıl bu konu ile ilgili bir yasa çıkarıldı ancak bu yasanın bile yetersiz olduğunu gelişen teknolojinin hızına erişmenin çok zor olduğunu ifade eden il başkanı dezenformasyonla mücadelenin temel taşı ahlaktır. Burada Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hadisi doğrultusunda yayılan bilgi ve haberlerin kaynağının ne olduğunu araştırmak, farklı görüşlere sahip kişi ve yayın organlarının aynı konu üzerine yaptığı yorumları incelemek ve sonrasında karar vermek ve tavır almak en ahlaki yaklaşımdır dedi.

FİLİSTİN MESELESİ

Filistin meselesi üzerine MHP’nin düşüncelerini soran bir öğrenciye partimiz Başbuğumuzdan bugüne kadar Filistin meselesinde çok hassas davranmış Filistin’in birleşmiş milletler tarafından ilan edilmiş sınırları doğrultusunda bağımsız bir ülke olması için her zaman destekçi olduklarını ifade etti. Gönül ister ki bu konuyu bir gecede çözelim ancak bunun için ülkemizin güçlü olması ABD’nin donanmasından önce Türk donanmasının bölgeye gidebildiği güce erişmemiz gerektiğini ifade etti. Başta soydaşlarımızın olduğu Doğu Türkistan olmak üzere dünyada nerede bir mazlum varsa biz yanlarındayız dedi.

SAKAYA’DA NE EKSİK

Öğrencilere Sakarya’da ne eksik diye soran il başkanı öğrencilerden ulaşım ve kültür sanat etkinlikleri ile ilgili eksikliklerin olduğu cevabını aldı. Kampüse çıkışlarda zaman zaman sıkıntılar yaşandığını ve gençler için konserler başta olmak üzere sanat faaliyetlerinin artırılması öğrenciler tarafından dile getirildi.

YABANCI TABELALAR

Şehrimizde yabancı tabelaların yoğunluğundan şikayet eden gençlere bu konuda en hassas partinin MHP olduğunu il başkanı Oğuz Alkaş Türkçe demek Türkiye demektir, belediye meclislerinde bu konuyu sürekli dile getiriyoruz, bazı bölgelerde belediyelerimiz çalışmalar yaptı, konunun takipçisiyiz dedi.

ÜLKÜCÜLÜK NEDİR?

Son olarak ülkücülük nedir sorusuna cevap veren MHP il başkanı Oğuz Alkaş, Ülkücülük memleketinin ve ülkesinin menfaatlerini şahsi menfaatlerinin üzerinde tutmaktır diyerek cevap verdi. Program sonrası gençlerle yemek yiyen Oğuz Alkaş öğrencilere katılım ve sorular için teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.