DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19755503.24698%
Sakarya
33°

AZ BULUTLU

13:09

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu 2024 Yılının İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu 2024 Yılının İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

ABONE OL
Mayıs 15, 2024 10:14
Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu 2024 Yılının İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SATSO öncülüğünde girişimci kadınlara ve kadın istihdamına yönelik faaliyetlerini yürüten TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu, 2024 yılının ilk kurul toplantısını SATSO Hizmet Binasında bir araya gelerek gerçekleştirdi.

Divan Kurulunu SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Semih Çokay, TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elvan Bilgehan Dikici ve Genel Sekreter Yardımcısı Elif Sarıoğlu’nun oluşturduğu toplantıya İcra Komitesi Üyeleri ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi katıldı.

Katılımın yoğun olduğu toplantıda Kurul Üyeleri; genel faaliyetler, hedefler ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Toplantının açılışını gerçekleştiren SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Semih Çokay, “Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak hepinizi şahsım ve SATSO yönetim kurulu adına saygı ile selamlıyorum. Kadınların iş dünyasındaki varlığı arttıkça, farklı fikirlerin ve bakış açılarının iş dünyasına yansımasıyla daha yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üretebiliriz.

Buradan yola çıkarak şehrimizde kadın girişimciler potansiyelinin her yönden geliştirilmesi ve donanımlı hale getirilmesi amacıyla bir yön belirlemek ve farkındalık sağlamak Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizim asli sorumluluğumuz oldu. Kadın girişimciler kurulumuz aracılığı ile işgücüne dahil olmayan kadınlarımızın nitelikli istihdama katılabilmelerini sağlamak, kurumsal gelişimlerine ve rekabet edebilmelerine destek olmak için gayret ediyoruz.  Yani sadece nicelik değil niteliği de işlemek istiyoruz. Bildiğimiz başarı hikayelerinde bir girişimcilik hareketi ve bir mücadele var. Sizlerin öncülüğünde zorlukları minimum seviyeye indirerek ekonomiye değer katacak yeni hikayelerin önünü açabileceğiz. Her birinizin güçlü hikayesi bizlere bu konuda önemli bir referans oluşturuyor. İlk günden bu yana yaptığınız çalışmalar da bu konuda ne kadar doğru ilerlediğimizi gösteriyor. Kıymetli çalışmalarınız için teşekkür ediyor, bu projelerin yeni rol modellerle artacağına inanıyorum.” diye konuştu.

TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elvan Bilgehan Dikici de 2024 yılı içinde gerçekleştirilen çalışmalar, etkinliklere yönelik sunum eşliğinde konuşma gerçekleştirerek şunları dile getirdi; “TOBB Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu olarak bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bizler her zaman kadının ekonomide yerinin en az erkekler kadar baskın olması gerektiğine inanıyoruz. Bir kuş nasıl tek kanatla uçamazsa ülkemiz de sadece erkek gücüyle ilerleyemez, kadınların hayattaki rolü hem sosyal hem ekonomik anlamda çok önemli. Kadın girişimciliğini arttıracak kadını ilerletecek bilgisini gelirini kariyerini arttıracak bir pozisyonda görev almaktan büyük kıvanç ve gurur duyuyorum. Burada kadın girişimciler icra komitesi ve değerli kurul üyelerimizle birlikte bugüne neler yaptığımızı ve gelecek dönemde neler yapabileceğimizi istişare etmek hangi projelerde yer alabileceğimize karar vermek için bir araya geldik. Bizim için iki önemli kriter var,

26 Nisan 2024 itibariyle toplam SATSO’nun toplam faal üye sayısı: 12.759 iken, sahibi veya ortağı kadın olan üye sayısı ise toplam üyelerin %12’sine denk gelen 1502’dir. Kadın girişimci sıralamasında ise Sakarya’mız 37. sıradadır. 4 yıllık görev süremiz boyunca bu iki değeri yükseltmeyi hedefliyoruz. Tabi ki bu yolda yürürken sizlerin de katılımına ihtiyacımız var. Bu hedeflere ancak birlikte yol alırsak ulaşabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Toplantının divan kurulu konuşmasının ardından sırayla tüm kurul üyeleri söz alarak kendilerini tanıttı, iş hayatlarını ve tecrübelerini aktararak kadın girişimciler kurulunun faaliyetlerine yönelik tavsiyelerde bulundular.

Toplantıda aynı zamanda Kadın Girişimciler Kurulu içinde dört farklı alanda  komisyon kurulması ve üyelerin komisyonlara dağılarak bu konuda öncü çalışmalarda bulunması kararlaştırıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.