DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 21963163.31217%
Sakarya
35°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

SATSO 25. Meslek Komitesi’nden Bolu ve Düzce TSO’ya Ziyaret

SATSO 25. Meslek Komitesi’nden Bolu ve Düzce TSO’ya Ziyaret

ABONE OL
Mart 20, 2024 13:33
SATSO 25. Meslek Komitesi’nden Bolu ve Düzce TSO’ya Ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SAKARYA- Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten Ağaç Sanayi ve Orman Ürünleri sektör temsilcisi 25. Meslek Komitesi, Orman Bölge Müdürlükleri tarafından açılan e-ihalelerde yaşanan sıkıntı ve aksaklıklara yönelik istişarede bulunmak adına Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki ilgili komiteleri ziyaret etti.

Yakın zamanda SATSO 25. Meslek Komitesi tarafından e- ihale sistemi üzerinden yapılan hammadde ihalelerinde internet üzerinden verilen bilgi, fotoğraf, sınıflandırması gibi etmenlerin ihale sonrasında satın alan firmalara gelen ürünlerden değişik olması ve firmaların mağdur olması sebebiyle girişimlerde bulunulmuş, TOBB aracılığıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’na yazı yazılarak ulusal anlamda yeni bir uygulamanın yürürlüğe girmesine önayak olunmuştu.

Uygulama kapsamında pilot il seçilen Sakarya’da SATSO 25. Meslek Komitesi’nden bir temsilci seçilerek il içindeki depolarda bulunan satışa hazır emvallerin incelenmesi sağlandı.

Bu kapsamda Sakaryalı firmaların yoğun olarak ihaleyle satın alma yaptığı Bolu ve Düzce Orman Bölge Müdürlüklerinin depolarında da aynı uygulamanın yapılması için SATSO 25. Meslek Komitesi Üyeleri, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki ilgili komitelere ziyarette bulundu.

Ziyaretlere 25. Meslek Komitesine mensup SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Arabacıoğlu, Komite Başkanı Fevzi Gürsoy, Başkan Yardımcısı Halil Boğaçayır, Meclis Üyeleri Mehmet Cem Demircioğlu ve İsmail Koçak ile Komite Üyeleri Volkan Koçak ve Hasan Tahsin Dişli katıldı.

Uygulama ve ziyaretler hakkında bilgi veren 25. MK. Başkanı Fevzi Gürsoy; “Komitemizce yaptığımız girişimler ile 2023 yılı sonlarında Bakanlığımızca ulusal anlamda önemli bir uygulamanın yürürlüğe girmesine vesile olup ilimizi de pilot il seçtirmiştik. Bu uygulama ile ülkemizdeki tüm meslektaşlarımızın benzer yaşadığı probleme çözüm bulmuş olacağız bundan dolayı çok gururluyuz.

Komitemiz tarafından temsilci olarak atadığımız Komite Başkan Yardımcımız Halil Boğaçayır tarafından Sakarya’daki depolar incelenmişti. Ancak; şehrimizdeki sektör temsilcilerimiz aldıkları ürünlerin büyük çoğunluğunu Bolu ve Düzce Orman İşletme Şefliklerinden temin ettikleri için oradaki depoların da incelenmesi üyelerimiz için oldukça önemli bir duruma gelmiş ve bu nedenle de Bolu TSO ve Düzce TSO’da faaliyet gösteren ilgili komitelerimizi ziyaret ettik, konu hakkında istişarede bulunduk.

Görüşmelerimiz oldukça verimli geçti ve ilgili komitelerden birer temsilci seçilip kanun kapsamında orman bölge müdürlüklerinin depolarında incelemelerde bulunacaklar. Hem bu illerdeki meslektaşlarımız hem de bu depolardan sık sık ihaleyle satın alım yapan SATSO üyelerimiz için olumlu gelişmeler olacaktır.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.